Ciekawostki
Bratysława liczy ponad 400 tys. mieszkańców. Miasto leży nad Dunajem, przy granicy z Węgrami i Austrią, zaledwie 60 km od Wiednia.
 
Lodowisko na Starym Mieście
W tym roku od 22 listopada na Starym Mieście w Bratysławie otwarte zostanie lodowisko na Placu Hviezdoslava.
Wymiary lodowiska wynosić będą 15 x 38 m a wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy.  Lodowisko czynne będzie aż 3 miesiące do 2 marca 2014 roku. Dla dzieci i dorosłych przygotowanych będzie szereg niespodzianek. W dniu 6 grudnia dzieci na lodowisku odwiedzi Mikołaj z prezentami, zaplanowany jest także pokazowy mecz hokeja miejscowej drużyny Slovan Bratysława grającej w KHL a podczas Sylwestra na lodowisko odbędzie się dyskoteka.  

Dodatkową atrakcją lodowiska i Placu Hviezdoslava będzie wielki telebim, na którym między innymi transmitowane będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w terminie 7-23.02.2014.   

Chcesz pojechać na Sylwestra do Bratysławy? Zobacz ofertę.
 
Festiwal Słowackie Święta
Jednocześnie z otwarciem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bratysławie rozpoczyna się festiwal Słowackie Święta Bożego Narodzenia w Bratysławie.
Impreza odbędzie się na Rynku Głównym a podczas niej wystąpi 26 zespołów i ponad 580 artystów z Zachodniej i Środkowej Słowacji.
Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa do 23 grudnia br.

Chcesz jechać na Sylwestra do Bratysławy? Zapoznaj się z ofertą.
 
Jarmark Bożonarodzeniowy
Zapraszamy do stolicy Słowacji na JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa do 23 grudnia br.

Już po raz 21. na placach: Głównym, Franciszkańskim i Hviezdoslava w Bratysławie odbywać się będzie bardzo popularny wśród mieszkańców stolicy oraz turystów zagranicznych Jarmark Bożonarodzeniowy. Uroczyste otwarcie jarmarku odbędzie się w piątek 22 listopada zapaleniem choinki na Placu Głównym. Jednocześnie z zapaleniem choinki rozświetlona zostanie dekoracja świąteczna na bratysławskiej Starówce, która uatrakcyjnia atmosferę Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
Czytaj
 
Zapraszamy do Bratysławy
Na mapie Europy znajdziemy tylko kilka miast z tak bogatą historią jaką ma Bratysława.
Bratysława jest stolicą i największym miastem Słowacji.
To jedyna stolica na świecie, z której jest blisko do granicy dwóch innych krajów - do Austrii i Węgier. Więcej! Będąc w Bratysławie możemy w ciągu paru chwil poznać osobiście Wiedeń oraz Budapeszt.

Na szczególny klimat stolicy Słowacji składają się nie tylko wspaniałe zabytki architektury, ale przede wszystkim liczne posągi i pomniki, licznie dekorujące centrum miasta.
Dumą Bratysławy jest rzeka Dunaj - druga największa rzeka Europy, która nadaje charakter scenerii miasta.

Wybrane oferty wycieczek do Bratysławy i na Słowację


wycieczki na Słowację
 zwiedzanie Bratysławy
wyjazdy narciarskie termalne źródła
weekend dla dwojga wczasy na Słowacji
Bratysława i Morawy wycieczka objazdowa
zimowisko Słowacja wyjazdy Wellness and Spa
uzdrowiska Wiedeń - Bratysława - Budapeszt
imprezy integracyjne najpiękniejsze zakątki Słowacji

 
Copyright © BRATYSLAWA.PL. All rights reserved.